V interpretaci Chamber Soloist of Detroit zazní 4. ledna 2015 skladba Jiřího Pazoura - Probuzení perel

18.12.2014 22:30

Na lednovém koncertu Chamber Soloist of Detroit (Komorní sólisté z Detroitu) ve First Presbyterian Church of Farmington v USA, konaném dne 4. ledna 2015, zazní v americké premiéře skladba "Probuzení perel" pro housle, lesní roh a klavír, kterou zkomponoval soudobý český skladatel Jiří Pazour. Uvedení tohoto díla v USA v provedení předních amerických komorních sólistů je pro autora velkým úspěchem a výzvou. 

V programu koncertu bude dále uvedeno úžasné Trio od J.Brahmse pro housle, lesní roh a klavír, Beethovenova Sonata pro housle a klavír Opus 24 (Jaro) a Prelude Opus 27 č. 4 od Jacquese Francoise Gallaye. 

Na tomto koncertu se sejdou tři mimořádné mladé americké talenty - sólistka na lesní roh Rachel Childers, která působí v žesťové sekci Boston Symphony Orchestra, houslistka Adrienne Rönmark - sólistka z Detroit Symhony Orchestra a výjimečná pianistka Pauline Martin z Detroitu. 

Umělecká ředitelka Chamber Soloist of Detroit - klavíristka Pauline Martin je mezinárodně uznávanou pro svá sólová hudební vystoupení a nahrávky.