Jiří Pazour vystoupil v Praze s koncertem slavných filmových melodií

28.02.2019 11:11

Ve zcela zaplněném sále Konzervatoře Jana Deyla se konal další z řady improvizačních koncertů skladatele a improvizátora Jiřího Pazoura. Umělec se po roce opět vrací do Prahy, aby představil pražskému publiku svůj nový koncertní program nazvaný Slavné filmové melodie v klavírních proměnách.

V úvodu večera měli posluchači možnost vyslechnout zpracování filmových melodií Luboše Fišera, následovala řada stylových variací na motivy Karla Svobody z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Z amerických autorů si Jiří Pazour pro své improvizace zvolil díla Alana Silvestriho, Jamese Hornera, a také Johna Williamse, jehož hudební témata z filmů E.T.Mimozemšťan a Harry Potter bravurně propojil do jednoho hudebního celku. Z evropských skladatelů posluchači vyslechli impresi na skladbu Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na Západě a závěr první části večera patřil skladateli Vladimiru Cosmovi.

Po přestávce Jiří Pazour přivítal v sále vzácného hosta, hudebního skladatele Vadima Petrova. Představil jej publiku nejen jako autora, jehož hudební tvorba mu byla vždy velmi blízká, ale také jako svého profesora skladby za studií na Pražské konzervatoři. Jiří Pazour profesoru Petrovovi veřejně poděkoval za vše, co mu v hudbě předal. Poté následovaly dvě improvizace na témata hudebních motivů z pohádek Vadima Petrova.

Dále se již Jiří Pazour věnoval improvizacím na přání z publika. Zazněla zpracování dalších hudebních témat např. z filmů a serálů Četník ze Saint Tropez, Cirkus Humberto, Růžový panter, Vinnetou, imprese na Srnkovy Modravé dálky a řada dalších. Publikum v závěru koncertu odměnilo Jiřího Pazoura dlouhotrvajícím potleskem spolu se standing ovation, po němž si vyžádalo ještě další přídavek.