Jiří Pazour vystoupil v hudebním programu na Pražském hradě

21/04/2016 21:47

Jiří Pazour zahrál v hudebním programu při slavnostní vernisáži výstavy obrazů ukrajinských dětí postižených válečným konfliktem, která proběhla 20. dubna 2016 za přítomnosti vysokých státních činitelů a mnoha významných hostů v prostorách Empírového skleníku Královské zahrady Pražského hradu. Výstava obrazů ukrajinských dětí se koná pod záštitou prezidenta České republiky pana Miloše Zemana. Hlavním garantem výstavy je pan Jaroslav Foldyna, poslanec Parlamentu České republiky. Celou akci moderovala Světlana Patáková Boučková, umělecká ředitelka agentury ART & MANAGEMENT.

Jiří Pazour nejprve vytvořil skvělý klavírní doprovod k dokumentárnímu filmu "Od rodiny k rodině", který byl promítán přítomným v sále.

V úvodu hudebního programu, který dramaturgicky i organizačně připravila umělecká agentura ART & MANAGEMENT zahrál Jiří Pazour hudební fantazii na Largo ze ,,Symfonie Z Nového světa“  č. 9 e moll, op. 95 („Novosvětská“) od Antonína Dvořáka a improvizaci na Etudu c moll ,,Revoluční“ op.10, č. 12 od Fryderyka Chopina. Jeho vystoupení odměnilo publikum bouřlivým potleskem. 

Poté moderátorka přivítala na pódiu houslového virtuosa Jaroslava Svěceného, který na své mistrovské housle zahrál vedle skladby Ave Maria od Charlese Gounoda - J.S.Bacha také dvě vlastní díla - Chrámovou fantazii pro housle sólo a Paganiniadu pro housle sólo. 

V další části programu zazpíval český barytonista Filip Bandžak árii  Dona Giovanniho "Fin ch'han dal vino.." z prvního jednání opery Don Giovanni od W.A.Mozarta. Klavírní doprovod obstarala Světlana Janová - klavíristka a korepetitorka Opery ND. 

Závěr hudebního programu patřil opět Jiřímu Pazourovi, který předvedl klavírní fantasii na "Lařinu píseň" z filmu Davida Leana „Doktor Živago“ od  Maurice Jarrea a své vystoupení zakončil strhujícím provedením skladby od George Gershwina ,,I Got Rhythm”.